Landowski Boxing Night popularyzuje polskie pieściarstwo

O szkoleniu dzieci i młodzieży, kryzysie w boksie olimpijskim i gali Landowski Boxing NIght X rozmawiam z Łukaszem i Karolem Landowskimi.

3 czerwca kolejna 10. jubileuszowa edycja Landowski Boxing Night. Kiedy zaczęliście organizować gale bokserskie?

Łukasz Landowski: Wszystko zaczęło się pod koniec lat 90., szkoliłem młodzież w Klubie Sportowym Legia i prowadziłem zajęcia z koneserami pięściarstwa zarabiając na chleb. Liczne treningi, turnieje, wyjazdy z młodzieżą zaczęły kolidować z  moją pracą zawodową, dlatego w 2006 r. postanowiłem założyć własną działalność gospodarczą pod nazwą Landowski Boxing School, całkowicie oddając się swojej życiowej pasji, jaką jest boks. W pewnym momencie, razem z bratem Karolem, postanowiliśmy sami zorganizować galę boksu, aby zapewnić start swoim podopiecznym. Udało się.

Jakie grupy trenują w Landowski Boxing?

Łukasz Landowski: Szkolimy młodych adeptów, pięściarki i pięściarzy boksu zawodowego, a także koneserów pięściarstwa, czyli ludzi trenujących boks dla przyjemności.

Gali Landowski Boxing Night towarzyszy hasło „Zostań Olimpijczykiem”.

Karol Landowski: Tak. Wiemy, że sytuacja w boksie olimpijskim jest krótko mówiąc nieciekawa. Ostatni medal zdobył Wojciech Bartnik na Olimpiadzie w 1992 r. w Barcelonie. Ta gala ma na celu popularyzację polskiego pieściarstwa, a co za tym idzie zachęcenie dzieci i młodzieży do rozpoczęcia przygody z tą szlachetną sztuką walki. Trzeba młodzieży w dzisiejszych pokazać drogę jaką mogą iść i cel, który ich zmotywuje do działania.

Łukasz Landowski: Boks Olimpijski w Polsce przeżywa obecnie kryzys, a w ostatnich latach na Mazowszu brakowało startów dla najmłodszych przedstawicieli tej dyscypliny, którzy w przyszłości mogliby reprezentować nas na Igrzyskach Olimpijskich.

Jest wiele gal boksu zawodowego. Dlaczego właśnie kibice mają przyjść na Landowski Boxing Night?

Łukasz Landowski: Dbamy o to aby była pełna oprawa, od efektów świetlnych po dobrą muzykę i suweniry dla uczestników. Staramy się zapewnić atrakcje dla samych startujących, ale również dla kibiców. Nasze gale zazwyczaj prowadzi nasz wieloletni kolega – Szymon Majewski.

Wasze gale cieszą się dużą popularnością. Ostatnio widzieliśmy w telewizji ogólnopolskiej dużą galę ze znanymi nazwiskami, ale pustymi miejscami na widowni.

Łukasz Landowski: W związku z tym, że ta  gala, jest tym razem jubileuszowa, podjęliśmy decyzję, że zorganizujemy ją na większej hali, aby mogła pomieścić większą liczę osób. Jest to duże wyzwanie pod każdym względem, zarówno finansowym jak i logistycznym.

Będzie coś szczególnego na gali? W końcu to jej 10. okrągła edycja.

Łukasz Landowski: Chcielibyśmy, aby ta dziesiąta gala została zapamiętana przez wszystkich, dlatego staramy się zorganizować ją jeszcze lepiej od poprzednich, stawiając na niezapomnianą atmosferę wśród uczestników nagradzając ich fantastycznymi nagrodami. Będą profesjonalne efekty świetlne, doznania muzyczne w wykonaniu wyśmienitych muzyków oraz wiele innych atrakcji.

Jak będzie wyglądać karta walk? Są jakieś niespodzianki?

Karol Landowski: Zaczynamy  od walk w kategorii wiekowej adept (13 lat), młodzik (14 lat), kadet (15-16 lat), junior (17-18 lat), młodzieżowiec (18-23 lat), senior(18-40 lat), a także walka kobiet, czyli cały przekrój grup wiekowych w boksie olimpijskim, a wszystko poprzedzone treningiem pokazowym najmłodszych zawodników Landowski Boxing (6-12 lat). Atrakcją gali będą walki pokazowe bokserów zawodowych Sergiej Werwejko – Artur Nawrocki i Jordan KulińskiMateusz Tryc. Wystąpi także dobrze zapowiadający się bokser z Radomia Rafał Grabowski.

A osobistości ze świata boksu? Kto tym razem zaszczyci Landowski Boxing Night?

Karol Landowski: Swój udział zapowiedzieli jako goście Maciej Sulęcki, Rafał Jackiewicz, Karolina Łukasik, Paweł Głażewski, Norbert Dąbrowski, Albert Sosnowski i Henryk Zatyka. Będą też przedstawiciele innych sportów: judo – Paweł Nastula i w zapasach Andrzej Wroński.

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić na galę.

Łukasz Landowski: Zapraszamy do współpracy z nami i uczestnictwa w jubileuszowej X gali Landowski Boxing Night.

Karol Landowski: Przyjdźcie i zobaczcie drogę Olimpijczyka!

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Ireneusz Fryszkowski


Gala Landowski Boxing Night X Zostań Olimpijczykiem, odbędzie się 3 czerwca 2017 godzina 19:00 w Hali Sportowej Koło na ulicy Obozowej 60 w Warszawie.

Bilety w cenie 30 zł (trybuny), 50 zł (płyta) i 200 zł (VIP – stoliki, catering z obsługą) do nabycia w recepcji klubu Impuls na Bielanach i w Nastula Club Bielany oraz bezpośrednio u trenerów Łukasza i Karola Landowskich oraz tuż przed galą.

Dzieci do lat 12 – wstęp darmowy.

Więcej informacji:
www.landowskiboxing.com

Opublikowane przez: