O mnie

RingBlog.pl

RingBlog.pl to blog o boksie zawodowym, który został założony, aby dać upust mojej pasji jaką jest oglądanie pięściarstwa przed telewizorem, ale także na żywo na galach bokserskich.

Na blogu przedstawiam moje opinie o aktualnych wydarzeniach w boksie, recenzje walk, robię wywiady z bokserami, zamieszczam galerie zdjęć z gal i walk bokserskich.

Kim jestem

Nazywam się Ireneusz Fryszkowski. Prywatnie mam rodzinę, żonę i trójkę dzieci. Skończyłem politologię ze specjalizacją marketing polityczny oraz dodatkowo dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Zajmuję się obecnie webmasteringiem i mediami społecznościowymi w dużej korporacji. Wcześniej pracowałem m.in. w Orange, w Radiu Dla Ciebie jako kierownik redakcji Nowe Media, w Wirtualnej Polsce jako koordynator serwisu www, w fundacji pro-life jako kierownik ds. obsługi medialnej, swego czasu byłem wiceprzewodniczącym rady nadzorczej TVP S.A. i szefem gabinetu jednego z ministrów.

Dlaczego boks

Pierwszą walką jaką oglądałem jeszcze jako dziecko w telewizji było starcie Sugar Ray Leonard vs Marvin Hagler w roku 1987. Później przyszły walki Andrzeja Gołoty i te wszystkie nocne emocje związane z niespełnionymi nadziejami naszego niekoronowanego mistrza świata wagi ciężkiej.

Na dobre zacząłem boks oglądać wraz z sukcesami Tomasza Adamka. Od tego momentu staram się nie opuszczać żadnej gali w weekendy.

Pisałem wcześniej trochę do bokser.org, ringpolska.pl czy boxingnews.pl. W pewnej chwili doszedłem do wniosku, że sam mogę stworzyć własną stronę i pisać o boksie. I tak to się zaczęło.

Trenuję nieregularnie boks rekreacyjny w Landowski Boxing School w Warszawie, żeby lepiej zrozumieć ten sport i próbować go opisywać nie tylko z perspektywy kibica, ale także wczuć się choć trochę w to, co czuje zawodnik w ringu.

Dlaczego boks mnie pociąga? Walczysz w ringu sam – tak jak w codziennym życiu.

Zapraszam do lektury i współpracy!

Kontakt: i.fryszkowski(at)gmail.com