Strecki, Sidorenko i Werwejko o Joshua – Kliczko

Bokserzy pochodzący z Ukrainy o walce na szczycie wagi ciężkiej Anthony Joshua – Władimir Kliczko.

Zapytałem Aleksandra Streckiego, Aleksandrę Sidorenko i Sergieja Werwejkę na kogo stawiają w walce Joshua – Kliczko, jakie atuty mają dwaj zawodnicy i czy Władimir nie jest za stary i za wolny dla młodego i szybkiego Anglika.

 

Aleksandr „Alex” Strecki (3-0, 1 KO)

Mam nadzieję, że wygra Kliczko. Anthony Joshua jest bardzo mocny, ale nie miał dotychczas takich przeciwników jak Władimir Kliczko. Jeżeli on nie trafi Władimira to nie ma szans na zwycięstwo, jeśli Kliczko będzie w formie jak do tej pory. Joshua ma problemy z obroną, a Kliczko jest dla niego za wysoki. Ukrainiec ma bardzo dobry lewy prosty i jeśli Joshua nie zrobi nic do 6. rundy to mam nadzieję, że Kliczko go znokautuje. Wiek nie jest ważny. Kliczko ma więcej doświadczenia w sporcie zawodowym niż Joshua. Jeśli Joshua będzie umiał przepuścić uderzenie to ma jakieś szanse, jeśli nie – to już po nim.

 

Aleksandra „Sasha” Sidorenko (5-0, 0 KO)

Będę kibicowała Władimirowi Kliczce, dlatego, że bardzo dobrze znam jego biografię. Wiem jak on dużo pracował i jaki wysiłek robi na treningach. Oczywiście, jesteśmy z jednego kraju więc jakaś nuta patriotyzmu przemawia przeze mnie i mam nadzieję, że Kliczko wygra, choć na 100 proc. nie jestem przekonana. To będzie bardzo ciekawa walka, bo Anthony Joshua też jest doświadczonym zawodnikiem, był na Igrzyskach Olimpijskich i wygrał. Jest dobrze zbudowany, ale i myślący w ringu. Więc naprawdę ciężko odpowiedzieć, kto wygra tę walkę. Biorąc pod uwagę jego ostatnią przegraną niektórzy mają wątpliwości co do wyniku walki z Joshuą. Bo czasami Władimirowi brakuje takiego dokręcenia, pójścia na awanturę, wdania się w bijatykę. On jest w swoim stylu taki stateczny i prawidłowy, który 10 razy zastanowi się niż coś zrobi. Joshua może być szybszy, ale Władimir może boksować z nim bazując na swoim doświadczeniu na zawodowych ringach. Ma więcej wyczucia kiedy uderzyć i jak. To pozwala mu na wyprzedzanie ciosu szybszych bokserów i prognozowaniu jak zachowaliby się w tej czy innej sytuacji. Czyli szybkość kontra doświadczenie. Wszyscy mówią, że wiek, że Kliczko ma 40 lat, ale to nie powinno przeszkadzać w żadnym przypadku. Mayweather też miał swoje lata i udowadniał wszystkim, że jest najlepszy. Kliczko ma duże szanse, żeby to wygrać.

Przeczytaj także: Sasha Sidorenko: Mam szansę wygrać z Katie Taylor

 

Sergiej Werwejko (5-1, 3 KO)

Chcę, żeby wygrał Władimir Kliczko. Ma większe doświadczenie. Podoba mi się, że ma więcej plastyki i jest bardzo ruchliwy. Według mnie Anthony Joshua bije mocno, ale jest jakiś taki spięty. Ja bym postawił na Kliczko. Chociaż to jest boks. W takiej wadze każdy cios może skończyć walkę z jednej i drugiej strony. Więc 50 na 50, albo jeden albo drugi. Co do psychiki Władimira to on już przegrywał walki, a później wygrał z Samuelem Peterem i był bardzo dobrze psychicznie nastawiony. Myślę, że teraz też dobrze nastawił się do tego pojedynku. Joshua jest młodszy i chyba silniejszy, bo wygląda jak atleta, ale Kliczko jest bardziej doświadczony. Jako Ukrainiec chciałbym, żeby wygrał Kliczko.

 

Rozmawiał Ireneusz Fryszkowski

fot. Sergiej Werwejko – ringblog.pl, Aleksandr Strecki – profil zawodnika na Facebooku, Aleksandra Sidorenko – www.jacekpiatek.com

Opublikowane przez: