Oskar Kapczyński: walka w TVP Sport to większy rozgłos

W sobotę gala MB Promotions w Arłamowie. Jako pierwszy wystąpi na niej Oskar Kapczyński (3-0, 2 KO). Walka w TVP Sport to dla niego duże wyróżnienie i szansa na większy rozgłos.

Pochodzący z Jeleniej Góry młody 20-letni Oskar Kapczyński z bilansem 60-6 w boksie olimpijskim karierę zawodową rozpoczął na początku 2018 r. Zaliczył szybko dwa wygrane pojedynki z Grzegorzem Sikorskim i Danielem Urbańskim, jednak ponownie w ringu zobaczyliśmy go dopiero w marcu 2020 r. Przez ten czas Kapczyński miał kilka razy wystąpić na galach Tymex Boxing Promotion, ale ostatecznie pojedynki nie doszły do skutku.

– Powodem była źle zdiagnozowana kontuzja, która się nawracała niefartownie pod koniec przygotowań – wyjaśnia Kapczyński i zapewnia, że teraz przed galą w Arłamowie jest już zdrowy, a przygotowania przebiegły bez zakłóceń i nie miał na nie wpływu koronawirus.

– Przygotowania przebiegły dobrze, mnie nie trzeba zmuszać do pracy. Po mojej ostatniej walce, po czterech dniach odpoczynku, wróciłem do biegania, luźnych walk z cieniem i siłowych ćwiczeń. Uznałem, że dzięki kwarantannie i temu, że przez nią skończyłem szybciej szkołę, mogę skupić się tylko na treningach i w końcu bez kombinacji i wstawania o 4 rano przed szkołą, spokojnie zrobić trening – zapewnia młody bokser.

Minęły już ponad dwa lata od debiutu Oskara Kapczyńskiego na zawodowych ringach. W rekordzie ma jednak dotychczas tylko trzy walki. – Byłoby tych walk o wiele więcej, gdyby nie te nieszczęśliwe wypadki. Uważam jednak ten czas za naukę, nic więcej, dzięki temu rozwinąłem się i dorosłem przede wszystkim mentalnie – mówi.

Na treningi z Jeleniej Góry dojeżdża codziennie ponad godzinę do Świdnicy, gdzie jego trenerami są Piotr Treczyński i Stanisław Godlewski. Ma też zaplecze i sponsorów, którzy pozwalają mu skupić się tylko na boksie. – Na szczęście trafili się dobrzy ludzie, którzy mnie wspierają. Sponsorzy zabezpieczyli mnie na tyle, żebym mógł się zająć tylko sportem, za co jestem im dozgonnie wdzięczny – wyjaśnia i z tego względu nie wie jeszcze czy po skończeniu szkoły średniej wybierze się na studia. – Zobaczymy, może tak. Jednak, póki co chcę zająć się samorozwojem, ale nie skreślam tego.

Do walki przygotowywał się w Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie, gdzie do ostatnich walk trenował Tomasz Adamek, a także niektórzy zawodnicy Tymexu. – Spędzałem tam czas podczas odnowy biologicznej, zostawiałem samochód kiedy wybiegałem w góry, robiłem technikę czasami, jak trener był w okolicach. Dzięki sponsorom mogę odetchnąć i niczym się nie przejmować, tylko dawać z siebie wszystko.

Jego rywalem będzie zawodnik grupy Golden Team Nowy Sącz Kacper Salabura (1-0, 0 KO), trenowany przez Jerzego Galarę. Gala MB Boxing Night 7 zatytułowana jest „Na krawędzi” i choć obaj są dopiero na początku kariery, któryś z nich będzie musiał stracić „0” w rekordzie.

– Wiem, że rywal jest dobry, dobrze ułożony i będzie to ładna walka. Podchodzę do niego z szacunkiem, jak do każdego. Mimo to, muszę wykonać plan. Ciężko pracowałem przed walką i żadnej nie traktuję jak na przetarcie. Wszystkie walki są najważniejsze, nie można nikogo lekceważyć – mówi Kapczyński o swoim przeciwniku.

Gala będzie także doskonałą okazją do zaprezentowania się szerszemu gronu kibiców, ponieważ dzięki nowej umowie pomiędzy MB Promotions i Tymex Boxing Promotion a Telewizją Polską ich zawodnicy będą występować w TVP Sport, która ma zdecydowanie większy zasięg niż dotychczasowy partner Polsat Sport.

Oskar Kapczyński jest świadomy szansy jaką ta nowa współpraca stwarza: – To duże dla mnie wyróżnienie. Cieszę się, że promotorzy dali mi szansę. TVP Sport ma duży odbiór w Polsce jak i na całym świecie, więc z tym też wiąże się większy rozgłos.

Umowę z Telewizją Polską ma też konkurencyjna grupa Knockout Promotions, co daje większe możliwości organizowania pojedynków pomiędzy zawodnikami różnych grup promotorskich. Czy pięściarz Tymexu myśli już o walce z którymś z zawodników Andrzeja Wasilewskiego?

– Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Najważniejsza jest walka w sobotę, na której się tylko skupiam. Potem będziemy kalkulować i myśleć o innych zawodnikach – odpowiada.

Walka Oskar Kapczyński – Kacper Salabura jest pierwsza na karcie walk gali MB Boxing Night 7 i rozpocznie się według informacji organizatora dokładnie o godz. 20.03. Kibice będą mogli ją obejrzeć – jak i całą galę – wyłącznie w telewizji w TVP Sport, w internecie na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP.

Ireneusz Fryszkowski

fot. Tymex BoxingPromotion, ringblog.pl

Opublikowane przez: