Ava Knight Salicka powraca 20 lutego w Meksyku

Mająca polskie korzenie była mistrzyni świata Ava Knight Salicka (13-2-3, 5 KO) kolejny pojedynek stoczy 20 lutego na gali w Meksyku z Jasset Noriegą (17-3-1, 5 KO) – byłą pretendentką do tytułów WBC i WBC Youth.

Walką wieczoru będzie pojedynek byłego mistrza WBC wagi junior muszej Pedro Guevary (26-2-1, 17 KO) z Jetherem Olivą (23-4-2, 11 KO) z Filipin. Meksykanin stracił tytuł w listopadzie ubiegłego roku w walce z Japończykiem Yu Kimurą (18-2-1, 3KO).

Dla Avy Knight Salickiej będzie to powrót na meksykańskie ringi. To właśnie w Meksyku w latach 2011-2013 Amerykanka, której mama pochodzi z Jeleniej Góry zdobywała i broniła swoje tytuły mistrzyni świata WBC i IBF. Jej walki z Meksykankami na tyle zapadły tamtejszym kibicom boksu w pamięci, że nazwali ją „La Destructora de Mexicanas”.

Ostatni pojedynek „Lady of Boxing” stoczyła 1,5 roku temu – 13 listopada 2014 r. Zdobyła wtedy pas WBC International wagi muszej. Była mistrzyni świata miała walczyć 13 listopada ubiegłego roku na gali Zaba Judah i Josepha Agbeko w Las Vegas. Na tej samej gali miał walczyć również Michał Chudecki. Gala została jednak odwołana, ponieważ rywal Judah doznał kontuzji.

Ava Knight Salicka – wywiad dla Ringblog.pl >>

avaknightbrodnickaW grudniu do Avy Knight na sparingi w Las Vegas pojechała Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) przed swoją zwycięską walką o pas EBU wagi lekkiej.

Ireneusz Fryszkowski

Źródło: womenofboxing.com

fot. twitter.com/AvaKnightBoxing

Opublikowane przez: