Mikaela Mayer. Solidny i przemyślany boks

Mikaela Mayer (10-0, 4 KO) obroniła pas NABF w wadze super piórkowej z Yareli Larios (13-1-1, 3 KO). Pokazała dobry dla oka boks, ale przede wszystkim przemyślany.

Tak jak zapowiadałem na boxing.pl, gdzie cyklicznie prezentuję walki kobiet na weekend, w pierwszej rundzie potwierdziło się, że Yareli Larios (13-1-1, 3 KO) nie przyjechała tanio sprzedać skóry.

Duża intensywność wymian ciosów z każdej ze stron zakończyła się mocnym i na tyle wyraźnym lewym sierpowym Meksykanki, że sędziowie musieli tę rundę zaliczyć na jej poczet. W pierwszej odsłonie Mikaela wyraźnie nie czuła jeszcze walki i wpadała często na celnie kontrującą w półdystansie Larios.

Jednak już od drugiej Mayer zaczęła powoli dystansować długimi lewymi prostymi i poprawiać prawymi prostymi, co skutecznie wyłączyło Larios z bliskich i groźnych wymian. Dokładała także ciosy na tułów i punktowała zrywami akcji, gdzie zasypywała rywalkę ciosami na górę, w tym mocnymi sierpowymi.

W 6. rundzie udało się Larios dość czysto uderzyć Mikaelę na wątrobę, ale bez oczekiwanego efektu. Natomiast 7. i 8. runda to już pełna dominacja posiadaczki pasa NABF, która siłą i liczbą ciosów próbowała przełamać wyraźnie już bez pomysłu zniechęconą Larios, a także zamykać rywalkę w linach, ewidentnie dążąc do rozstrzygnięcia walki przed czasem.

Walka ostatecznie zakończyła się na punkty, ale jednogłośnym (80-72, 79-73, 78-74) i bardzo pewnym zwycięstwem Mikaeli Mayer. Zaprezentowała boks solidny, ale przede wszystkim dojrzały i przemyślany, gdy po 2. rundzie zmieniła taktykę neutralizując groźną Meksykankę.

Nie bez znaczenia była też widoczna dysproporcja warunków fizycznych. Wysoka Mayer miała przewagę w szybkości, sile i zasięgu. Warto przypomnieć, że zawodniczka grupy Top Rank niedawno zeszła z wagi lekkiej, Larios natomiast walczyła w wadze super koguciej z Yazmin Rivas.

Mikaela Mayer zapowiada, że w 2019 r. chce już walczyć o pasy. Porównując jej styl i umiejętności z aktualnymi posiadaczkami pasów w wadze super piórkowej takie deklaracje są jak najbardziej uprawnione i już w niedalekiej przyszłości mają szansę na powodzenie.

Ireneusz Fryszkowski

Mikaela Mayer – Yareli Larios. Skrót walki

Opublikowane przez: