Landowski Boxing i bokserski klimat w Hali Gwardii

Za nami Landowski Boxing Night XIII i mecz Polska – Anglia. W piątek odbyła się gala bokserska w warszawskiej Hali Gwardii.

Organizatorem był trener Łukasz Landowski z Landowski Boxing School – szkoły boksu, która zorganizowała już 13. edycję bokserskiej gali boksu olimpijskiego.

Tym razem występy młodych adeptów pięściarstwa urozmaicono o konfrontację Polska – Anglia. Do Warszawy na zaproszenie Landowski Boxing przyjechało 4 zawodników z klubu Burton Boxing Club z Wielkiej Brytanii. Zawodnicy weszli do ringu z flagami narodowymi, zagrano też hymny państwowe.

W wywiadzie po gali Łukasz Landowski mówił dla bokser.org:

– Boks działa w Gwardii dzięki ludziom, którzy przybyli, a także partnerom biznesowym, którzy nas wsparli. Zainteresowały się nami duże firmy, które chcą nas wspierać. Dlatego uważam, że trzeba to robić przede wszystkim dla młodych pięściarzy, którzy mogą się rozwijać.

Atrakcją gali był na pewno Szymon Majewski, który w charakterystyczny dla siebie sposób zapowiadał zawodników i dbał o dobrą atmosferę na ringu i wokół niego.

– Dla młodych pięściarzy, to jest super nagroda, że zapowiada ich sam Szymon Majewski, który również jako polski Micheal Buffer potrafi dotrzeć również do ludzi spoza środowiska bokserskiego, którzy przyszli tutaj zjeść hamburgera czy napić się kawy – podkreślał Łukasz Landowski.

Na gali zjawili się dawni mistrzowie boksu, którzy trenowali kiedyś w Hali Gwardii, a także Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, który wręczał pamiątkowe statuetki zawodnikom.

Pomiędzy walkami wylicytowano rękawicę z podpisem Tomasza Adamka i piłkę z podpisami naszych siatkarzy – mistrzów świata.

Ogłoszono również najlepszych zawodników gali. Zostali nimi Natalia Kozibąk (Landowski Boxing) i Łukasz Perkowski (KS KnockOut Bielany Warszawa).

Jak zapowiedział Łukasz Landowski gale boksu będzie organizował cyklicznie, właśnie w Hali Gwardii, która ze względu na swój otwarty i restauracyjny charakter jest doskonałym miejscem do promocji boksu.

– Boks to jest szlachetna sztuka walki na pięści. Chcemy to pokazać ludziom spoza środowiska . Można oglądać go w piątkowy wieczór po całym tygodniu pracy w Hali Gwardii.

Boxing Night XIII i mecz Polska – Anglia. ZDJĘCIA >>

Gala była transmitowana na żywo przez kanał bokser.org na Youtube.

Ireneusz Fryszkowski
Źródło: ringblog.pl, bokser.org
Fot. Michał Miłosz / ringblog.pl

Opublikowane przez: