Młode nadzieje polskiego boksu w Hali Gwardii

Hala Gwardii obchodziła 1. urodziny reaktywacji obiektu. Z tej okazji wśród atrakcji nie zabrakło walk bokserskich zorganizowanych przez Landowski Boxing.

W sobotę 29 września Hala Gwardii ponownie ożyła boksem. Kultowe miejsce w historii polskiego pięściarstwa, które wychowało wielu mistrzów boksu gościło z okazji urodzin Hali Gwardii młodych pięściarzy z kilku klubów Mazowsza.

W ramach Soboty Bokserskiej odbyło się 8 walk w których rękawice skrzyżowali bokserzy klubów Landowski Boxing, KS Raszyn, klubu bokserskiego NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Knockout Bielany i Red Gloves Warszawa.

Walki mimo, że nie punktowane i o charakterze pokazowym i sparingowym stały na poziomie zapewniającym widzom zgromadzonym w Hali Gwardii duże emocje budzące spore zainteresowanie.

Jedna z walk zakończyła się przed czasem, były pojedynki techniczne, a postawa i umiejętności w ringu 14-letniej Natalii z Landowski Boxing w walce z o rok starszą reprezentantką Knockout Bielany zrobiły duże wrażenie na publiczności.

– Organizujemy boks w Hali Gwardii dzięki dobrej współpracy z właścicielami obiektu, którzy chcą mu przywrócić bokserski charakter – mówił po walkach Łukasz Landowski, trener w Landowski Boxing School i organizator Soboty Bokserskiej.

– W sytuacji, gdy nie ma ligi bokserskiej w naszym kraju, każdy start zawodników, nawet pokazowy czy sparingowy to zdobywanie cennego doświadczenia na ringu, który później procentuje na zawodach najwyższej rangi krajowych i zagranicznych – uzasadniał organizację walk w tego typu formule.

Sponsorami Soboty Bokserskiej były firmy: Paris Optique, Warburger i Gorilla Coffee. Patronem medialnym RingBlog.pl.

To nie koniec bokserskich emocji w Hali Gwardii. Duża gala boksu olimpijskiego Landowski Boxing Night XIII odbędzie się już 26 października. Do Warszawy przyjadą dobrze wyszkoleni zawodnicy z Wielkiej Brytanii, co będzie dodatkowo stanowić o jakości walk.

Ireneusz Fryszkowski
fot. Michał Miłosz / RingBlog.pl

Opublikowane przez: