TOP 5 rywalek dla Cecilii Braekhus. Wśród nich Polka

Cecilia Braekhus (33-0, 9 KO) w debiucie na HBO obroniła pasy pięciu federacji z Kali Reis. Kto może być teraz kolejną rywalką królowej P4P kobiecego boksu?

Kali Reis (13-7-1, 4 KO)

W świecie kobiecego boksu było słychać głosy sprzeciwu, gdy pięściarka z wagi średniej, a więc dwie wagi wyżej od Braekhus została zakontraktowana do tej historycznej walki.

Po tym jednak jak po raz pierwszy w karierze królowa P4P była liczona, a w 8. rundzie od nokautu uratował ją gong, dziś to Kali Reis jest tak naprawdę bohaterką tej walki.

Sama Braekhus tuż po walce powiedziała, że nie wyklucza ponownej walki z Amerykanką i jest otwarta na takie rozwiązanie.

Claressa Shields (5-0, 2 KO)

Claressa Shields po wygranej nad Tori Nelson

Była dwukrotna złota medalistka olimpijska ma odrodzić boks kobiecy. Wygrała już walki o pasy WBC i IBF wagi super średniej. 22 czerwca spotyka się w wadze średniej z Hanną Gabriels – mistrzynią WBA i WBO wagi superpółśredniej i walczą o pasy mistrzowskie IBF i WBA.

Plany kuluarowe są takie, że jeśli wygra to na koniec roku spotka się z Christiną Hammer – mistrzynią wagi średniej WBC i WBO, a następnie jeśli ją pokona właśnie z Cecilią Braekhus ma skrzyżować rękawice o prymat w świecie kobiecego boksu. Mówi się, że ta walka ma odbyć się w 2019 r.

Cris “Cyborg” Justino – zawodniczka MMA

Mistrzyni wagi piórkowej UFC chciałaby się sprawdzić z Cecilią Braekhus tak jak Conor McGregor sprawdził się z P4P męskiego boksu Floydem Jr. Mayweatherem.

Cris Cyborg pojawiła się na walce Braekhus – Reis w koszulce z napisem: “Cyborg vs. Braekhus 2019”, a mediom tłumaczyła, że kontrakt z UFC przewiduje jeszcze jej dwie walki w MMA. Potem chciałaby zmierzyć się z Braekhus na zasadach boksu.

Wstępne rozmowy między teamami obu pań już się odbyły, a Braekhus nie mówi nie.

Layla McCarter (41-13-5, 11 KO)

Najbardziej naturalna i sportowo uzasadniona rywalka dla Braekhus. Utytułowana Amerykanka jest oficjalną pretendentką do tytułu WBA, którego tak jak pozostałych federacji w tej wadze właścielką jest Braekhus.

Team Norweżki jednak w ogóle nie podejmuje tematu. Eksperci kobiecego boksu twierdzą bowiem, że McCarter stanowi największe bokserskie zagrożenie dla Braekhus.

McCarter jest uznawana za P4P kobiecego boksu przez prestiżowy portal o boksie kobiet theprizefighters.com. Jest także numerem 1. w USA w wadze półśredniej, i 3. na świecie. Nie przegrała od 2007 r.

Aleksandra Magdziak Lopes (18-4-3, 1 KO)

Obowiązkowa pretendentka do Braekhus z ramianie IBF. Zajmuje 1. miejsce w rankingu tej federacji w wadze półśredniej. Polka z amerykańskim paszportem znana u nas dzięki walce z Ewą Piątkowską o pas WBC w wadze super półśredniej.

Magdziak Lopes od czasu walki z Tygrysicą stoczyła już trzy pojedynki. 11 maja toczy rewanżową walkę z Natashą Spence, z którą zremisowała w pierwszym pojedynku.

Zapytałem ją czy były jakieś rozmowy na temat jej ewentualnej walki z Braekhus. – Nie było żadnej konkretnej oferty. Jak na razie jesteśmy tylko i wyłącznie skupieni na walce 11 maja ze Spence – odpowiedziała.

Ireneusz Fryszkowski
fot. twitter.com/1ladycecilia

Opublikowane przez: