Promotor Daviesa Jr.: Syrowatka to bardzo twardy bokser

Michał Syrowatka przegrał rewanżowy pojedynek z Robbie Daviesem Jr,. ale promotor Anglika pochwalił Michała. Wytłumaczył też postawę swojego zawodnika z pierwszej walki.

Zaczęło się tak, że gdy zobaczyłem po raz kolejny słynny już plakat walki rewanżowej Michał Syrowatka – Robbie Davies Jr., na którym Anglik uderza Polaka nie wytrzymałem i napisałem na Twitterze:

Zareagował promotor Daviesa Jr. Neil Marsh i w ten sposób zaczęliśmy prywatną korespondencję o tym pojedynku.

Pan Marsh ubolewał, że zrobił wszystko żeby transmisja w TV rewanżowej walki odbyła się, ale ze względu na hitową walkę Joshua – Parker w tym samym dniu, żadna z brytyjskich telewizji nie była zainteresowana produkcją transmisji telewizyjnej z walki Syrowatka – Robbie Davies Jr. Z tego względu nie zobaczyliśmy jej w TVP Sport, która transmitowała pierwszy pojedynek.

Angielski promotor obiecał mi, że prześle link do transmisji, którą zorganizował na Youtube i tak też zrobił, co udostępniłem natychmiast w moich mediach społecznościowych.

Sama walka całkowicie nie ułożyła się Michałowi. Wydawało się, że niesiony nokautem z pierwszej walki Syrowatka chciał powtórzyć ten scenariusz już od pierwszej rundy. Niestety, Robbie Davies Jr. od pierwszego gongu zachowywał się jak profesor.

Rozbijał doskonałym jabem ataki Michała, przepuszczał je i skutecznie kontrował, co skończyło się deskami naszego zawodnika. Michał nie mógł znaleźć recepty na doskonale poruszającego się w ringu Anglika i mimo, że cały czas nacierał, to on zbierał cięgi, by ostatecznie przegrać przez TKO w 12. rundzie.

Po walce Neil Marsh powiedział mi: – Zmieniliśmy taktykę, żeby pokonać Michała. Robbie pokazał swoje prawdziwe umiejętności i taktykę na światowym poziomie oraz nie pozwolił Syrowatce użyć jego mocnych stron.

Ten rewanż jest potwierdzeniem jak nieprzewidywalnym i pięknym sportem jest boks. W pierwszej walce – w jej drugiej połowie Syrowatka przejął inicjatywę i znokautował lokalnego faworyta, by w drugiej walce przegrać w dokładnie identyczny sposób.

Neil Marsh tłumaczy mi dlaczego jego zawodnik źle zaprezentował się podczas pierwszej walki: – Nie chcę usprawiedliwiać Robbiego, ale jego ojciec był bardzo chory podczas ich pierwszej walki i leżał w szpitalu. Zmarł tuż po walce. Po tym wszystkim, Robbie wiedział już co poszło nie tak w ich pierwszym starciu.

I co by nie mówić Robbie Davies Jr. udanie zrewanżował się Michałowi Syrowatce. Mimo tego promotor boksera z Liverpoolu z szacunkiem wypowiada się o Polaku:

– Obaj zawodnicy zasłużyli na uznanie w tych dwóch walkach. Michał to bardzo dobry i twardy zawodnik. Życzmy mu powodzenia w przyszłości. I dodaje: – To była przyjemność współpracować z Andrzejem Wasilewskim i jego teamem.

Ringgirls na walce Davies Jr - Syrowatka

Michał Syrowatka przegrał i stracił tytuł WBA Continental w wadze super lekkiej. Ale nie narzekajmy. W ciężkim dla polskiego boksu zawodowego 2017 r. dostarczył nam wielu emocji wygrywając w spektakularny sposób z Daviesem Jr. przez TKO.

Nie udało się tego powtórzyć w rewanżu, ale miejmy nadzieję, że to doświadczenie zaprocentuje i zobaczymy jeszcze Michała w ciekawych walkach o międzynarodową stawkę.

Ireneusz Fryszkowski
fot. Neil Marsh Promotions

Opublikowane przez: