Kim jest Harry Keitt – trener Jarrela Millera

Wszystko wskazuje na to, że Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) wraca na ring. Nie ma już przy nim Rogera Bloodwortha, za to jest Harry Keitt. Widzimy go na zdjęciach i materiałach wideo w Internecie. Czy będzie nowym trenerem Adamka? Warto przyjrzeć się tej postaci.

Harry Keitt to 61-letni amerykański trener boksu znany z Gleason’s Gym na Brooklynie – legendarnego miejsca treningów takich postaci jak Muhammad Ali, Joe Frazier, Floyd Patterson, Larry Holmes, Sonny Liston, George Foreman, Mike Tyson czy Jake LaMotta. W przeszłości to właśnie Harry Keit był jednym ze sparingpartnerów Muhammada Ali.

Jak wielu bokserów miał ciężką przeszłość. Problemy z narkotykami, pobyt w więzieniu za postrzelenie kuzyna, a nawet bezdomność. Wszystkie jego perypetie zostały opisane w bokserskim dokumencie filmowym pt. „On the Ropes” z 1999 r.

Harry Keitt jako bokser przegrał w 1979 r. finał turnieju Golden Gloves z Michaelem Maloneyem. Boksersko kształtował się u znanego trenera George’a Washingtona, który był jeszcze sparingpartnerem samego Joe Luisa.

Co wiadomo o jego wcześniej pracy trenerskiej? Harry Keitt w latach 2004-2007, a także od 2009 r. był trenerem pochodzącego z Irlandii Północnej Johna Duddy’ego (29-2, 18 KO). John Duddy zakończył karierę, kiedy przegrał w czerwcu 2010 r. z Julio Cesarem Chavezem Jr. na punkty. Stawką tej walki był pas WBC Silver wagi średniej. W czasie pracy z Harrym Keitem Irlandczykowi udało zdobyć się regionalny pas WBC Continental Americas oraz pas mistrza świata podrzędnej organizacji International Boxing Association.

Harry Keitt trenował również Ashley’a Theophane’a (40-7-1, 11 KO) – byłego mistrza wagi super lekkiej Wielkiej Brytanii . Ashley Theophane 1 kwietnia 2016 r. przegrał walkę z Adrienem Bronerem o wakujący tytuł mistrza świata WBA.

Był także trenerem Dmitriya Sality (35-2-1, 18 KO). Urodzony na Ukrainie żydowski pięściarz walczący w USA, zdobył w 2009 r. tytuł mistrza WBA wagi super lekkiej. Gdy Dmitriy Salita skończył boksować zajął się promowaniem walk.

To właśnie z Salita Promotions związany jest kontrowersyjny pięściarz wagi ciężkiej Jarrell Miller (18-0-1, 16 KO). „Big Baby” znany nie tylko z konfrontacyjnego stylu w mediach, ale i ogromnej tuszy trenuje z Harrym Keittem od 16 roku życia.

Warto wspomnieć, że Harry Keitt w Gleason’s Gym trenował również Jamesa Moore’a (17-3, 10 KO) – irlandzkiego pięściarza wagi średniej, któremu w 2010 r. karierę zakończył nasz Paweł Wolak wygrywając z nim jednogłośną decyzją sędziów.

W jego pracy trenerskiej mamy też inne polskie wątki. Harry Keitt we wspomnianym Gleason’s Gym na Brooklynie był trenerem Michała Chudeckiego. Polak gdy wyjechał do USA trafił właśnie pod jego skrzydła. Jak podkreślał wtedy Michał Chudecki: – Z Harrym nie ma żartów, tylko ciężka praca.

Ostatnio można było zobaczyć jak Harry Keitt trenuje z popularnym Popkiem, który w USA był z trasą koncertową.

Nie wiadomo czy Harry Keitt będzie tym trenerem, z którym Tomasz Adamek planuje powrócić na ring. Na razie taka informacja nie została potwierdzona, ale szczegóły będą znane w ciągu kilku dni.

Ireneusz Fryszkowski
Fot. Facebook Tomasza Adamka

Opublikowane przez: