5 najlepszych propozycji dla Mateusza Masternaka

Zainspirowany wywiadem Mastera na pogongu.wordpress.com, w którym mówi: „Nie ulega wątpliwości, że promotorzy nie mają pomysłu na mnie” postanowiłem pomóc braciom Kalle i Nisse Sauerland wytypować 5 bokserów, z którymi Mateusz Masternak mógłby walczyć.

Lista jest subiektywna. Uwzględnia odważną deklarację Mateusza po przegranej walce z Tonym Bellew: „Jestem w stanie wygrać z każdym w swojej wadze”. Ale także bezpieczna. Każdego z tych zawodników według mojej oceny Mateusz Masternak może pokonać na dzień dzisiejszy.

Zastanawiając się nad doborem rywali wziąłem pod uwagę uwarunkowania promotorskie oraz to, że Mateusz nie chce już walczyć poza Niemcami.

briedis

1. Mairis Briedis

(18-0, 15 KO) – łotewski twardy bombardier, zwycięzca turniejów Bigger’s Better, który jako naturalny cruiser zaszokował świat bokserski ciężkim nokautem na Manuelu Charrze w Groznym, czym rozwiał jego marzenia na kolejną próbę walki o mistrzowski pas w wadze ciężkiej. Bardzo trudny test dla Mastera, ale wartościowa weryfikacja. Briedis jeździ po świecie, więc nie ma problemu.

Usyk

2. Ołeksandr Usyk

(9-0, 9 KO) – bardzo niebezpieczny zawodnik, silny, dobry technicznie z karierą amatorską, mistrz olimpijski z Londynu, kreowany na nową gwiazdę wagi cruiser w przyszłości, posiadacz pasa WBO Inter-Continental. Master ze swoim rekordem byłby łakomym kąskiem dla Usyka, a i Polak równie chętnie podciął by skrzydła Ikarowi wagi cruiser. Miejsce walki – Polska lub Niemcy.

arslan

3. Firat Arslan

(36-8-2, 22 KO) – zaawansowany wiekiem, ale niezwykle doświadczony zawodnik, nieustępliwy i solidny pięściarz, obrabowany ze zwycięstwa w pierwszej walce z Marco Huckiem, doskonały sprawdzian dla Masternaka na odbudowanie się. Na pewno postawi wysoką poprzeczkę i nie trzeba nigdzie już jeździć – niemiecki obywatel tureckiego pochodzenia. Miejsce walki – Niemcy.

gavor

4. Noel Gevor

(19-0, 10 KO) – armeńska nadzieja Niemiec i grupy Sauerlanda, były sparingpartner Masternaka i Krzysztofa Włodarczyka. Taka wojna wewnątrz grupy być może odpowiedziałaby samemu Mateuszowi i braciom Sauerland czego chcą od siebie i czy warto dalej ciągnąć ten wózek. Miejsce walki – oczywiście Niemcy.

beljo

5. Damir Beljo

(21-0, 17 KO) – 31-letni bokser z Bośni i Hercegowiny, były amator, posiadacz pasa WBO European, nie ma w swym rekordzie wielkich nazwisk, a Mateusz byłby dla niego prawdziwym testem. To właśnie Beljo miał być kolejnym rywalem Hucka po jego walce z Głowackim. Ma tę zaletę, że walczył w Niemczech i w Polsce na gali Przemysława Opalacha w Olsztynie w 2014 r.

Zagłosuj:

[poll id=”2″]

Ireneusz Fryszkowski

fot. facebook.com/Mateusz.Master.Masternak, twitter.com/BriedisMairis, facebook.com/firat.arslan.boxer, facebook.com/NoelGevor, facebook.com/Damir-Beljo, Ołeksandr Usyk – Wikimedia Commons/Andriy Makukha (Amakuha)

Opublikowane przez:

2 komentarze

 1. mccat
  23 grudnia 2015

  Dla mnie jednak Usyk. Oczywiście jest to najgroźniejszy przeciwnik i Mateusz z nim nie wygra, ale myślę, że taka walka ostatecznie uświadomiłaby Masternakowi, że jednak nie wygra z każdym 🙂
  Czas na konkretną weryfikację złudzeń.

 2. Jakub
  17 grudnia 2015

  Briedis najmniej medialny ale po ostatnim spektakularnym KO jego notowania niewątpliwie wzrosły. SE na pewno było by stać żeby ściągnąć dla Mastera Łotysza.

Brak możliwości komentowania.